Articles

Apokalipsa w pigułce

Czyli prognozy na rok 2012 ;)
Wielu z nas słyszy o tym że 21 12 2012 ma być jakaś tam apokalipsa i bo kończy się kalendarz majów itp.
Spróbuję podsumować pokrótce dane w związku z tym tajemniczym kataklizmem który ma nastąpić.

1) Ocieplenie klimatu
Jak już zdarzyliśmy zauważyć masowe wykorzystanie przez człowieka paliw kopalnych i jednoczesna dewastacja środowiska zwłaszcza lasów i zanieczyszczenia wód oceanicznychpowoduje wzrost ilości dwutlenku węgla i metanu w atmosferze.Można to dementować że w przeszłości wiele było takich zmian i wahań i te obecne też są chwilowe.Ale jak ktoś przyjrzy się liczbą przez ostatnich 6 milionów lat nie było tak dużo dwutlenku węgla w atmosferzeobecny jej stan to już jest 200% maksimum i wciąż rośnie.Prognozy jakie następują po podniesieniu się temperatury choćby o 3 stopnieto stopienie lodowców podniesienie poziomu oceanów ale i zmniejszenie zasolenia wody oceaniczneja to z kolei pociąga za sobą ustanie lub zmianę głównych prądów oceanicznych które wyrównują temperaturę na całym globie zwłaszcza w europie. Co to oznacza ? Że będzie więcejchłodniej w europie, cieplej na równiku a co za tym idzie silniejsze fronty atmosferyczne,burze huragany i inne podobne...

2) Braki paliwa kopalnego
Kiedyś nastanie dzień że zabraknie nam ropy i innych paliw kopalnych.konsekwencje ? Kryzys ekonomiczny na niespotykaną dotąd globalną skalęPociągnąć może za sobą wojny między narodowe czy światowe. W sumie to już częściowo się dzieje choćby Irak...

3) Stany zjednoczone według niektórych doniesień mają ogromny debet finansowy.
Będą zatem starały się bronić przed zapaścią, zmianą waluty. Może doprowadzić to też do wojen światowych... - chyba że mają jakiegoś asa w rękawie.Ale na razie na to się nie zapowiada - poczekamy.

4) Zanieczyszczenia środowiska i wody.
Na pewno kryzys dosięgnie kraje 3 świata tam gdzie o wodę najtrudniej.

5) Choroby
Ludzie przemieszczają się coraz częściej i coraz dalej. Niestety sprzyja to wirusomprzenoszonym razem z nimi, szybciej następują mutacje. Mamy już wirusa świńskiej grypyi ogłoszoną pandemię. A jeśli wirus stanie się tak morderczy jak ebola ? Ile czasu zajmie mu zainfekowanie całej ziemi ? zawsze jednak może zostać ktoś odporny...

6) Przebiegunowanie
Pole magnetyczne ziemi się zmieniało w historii kilkakrotniezwykle po określonym interwale czasu. Można to stwierdzić po badaniu skamielin i innychlodu, w którym zatrzymane są namagnesowane kawałki metalu.I co ? czekamy ? Okazuje się że znany z przeszłości interwał tym razem został przekroczony.Dlaczego ? nie wiadomo, ale okazuje się że jednak coś się z tematem dzieje.Na oceanie spokojnym powstał spory obszar na którym pole magnetyczne jest odwrócone.Obszar się powiększa... No ale co to w zasadzie oznacza ?Ni mniej ni więcej a to, że ziemia w czasie przebiedowania ma znacznie słabsze pole magnetyczne w sumieniż w fazie stabilizacji. A pole magnetyczne ziemi chroni nas przed silnymi wiatrami słonecznymibombardujących zabójczych cząsteczek kierując je na bieguny gdzie można je zobaczyć w postaci zorzypolarnej. Jeśli te cząstki dotrą do ziemi, poczujemy się jak w mikrofalówce - wszystko zacznie się gotowaćNie będzie ucieczki konsekwencje dla środowiska są ogromne.Jest podejrzenie że samolot który niedawno spadł do oceanu - został napromieniowany...A co ciekawe w 2012 szykuje się... maksimum aktywności słonecznej. Znaczy to że bombardujących cząsteczek będzie więcej... więc jest większa szansa że dotrą do ziemi

7) Układ słoneczny ma wejść w obszar oddziaływania magnetronu.
No to jest ciekawy dodatek do punktu 6 większa szansa na odwrócenie się biegunów

8) Sedna - planetoida która miała przelecieć blisko ziemi, bądź w nią uderzyć
Co prawda sedna - jest na tyle oddalona od ziemi że pewnie nie będzie jej nawet widać,nie oznacza że niebo które ludzie dają radę monitorować w 3% nie skrywa jakiś innych tajemnic.Choćby meteorytów. Ale no czasem się wygrywa w totolotka.

9) Przebiegunowanie słońca i ziemi, sprawi że zacznie ona wirować w przeciwnym kierunku
No katastrofa murowana - choćby oceany, które siłą inercji nie zaczną się obracać od razu razem ze skorupąziemską - co wieńczy kolejny potop...Ale przecież bóg obiecał że więcej nie będzie :)

10) Religia
Punkty zapalne między różnymi wierzeniami, też mogą się przyczynić do globalnego kryzysu.

11) Władza Rosji i / lub Chin
Chińczycy zacierają ręce do ekspansji; ich 5000-letnia historia z pewnością może spowodować chęć dążenia do zwiększenia wpływów. Rosja też przez lata będąc najwiekszym krajem nadal dąży do poszerzenia srefy wpływów.

12) Fanatyczne kraje
Iran i Korea - Dążą do pozyskania broni atomowej. Co za tym idzie użycia jej po to, żeby osiągnąć jakieś cele religijne lub społeczne.

13) Terroryzm
Ogólnoświatowa fala terroryzmu z kolejnymi fanatykami - następny punkt zapalny.

14) Kryzys wiary
Ludzie zdobywają wiedzę, która podważa ideologie wiary.Co za tym idzie tracą wszelkie poczucie dążenia do wspólnego dobra,dążą za to do własnego dobra, frywolności seksualnej, itp.To jest część zmian, ale również i kłopot dla tych, którzy nie wiedzą co robią.Mała świadomość przyczynia się do rozwoju destruktywnych zachowań takich jak morderstw, gwałtów, itp.Frywolność seksualna nie ma sama w sobie nic złego, ale przekraczanie barier staje się misją jednostek których egoizm skłania do korzystania z życia, bez dawania niczego od siebie.To z kolei pociąga za sobą patologie jak chociażby gwałty nieletnich, czyli powodowanie nieszczęść, sięganie do środków odurzających jak alkohol, narkotyki, ucieczka od "złego świata"... Człowiek powinien mieć ideologię, ale dostosowaną do czasów w których żyje. Może być ona dynamiczna, choćby wiarę w t, że istnienie jest dobre, więc trzeba czynić wszystko by przetrwać.To z kolei buduje perspektywy stabilności zachowań społecznych.

15) Ekonomia konsumenta
Każda rzecz wyprodukowana na ziemi, ekonomicznie jest rozwijana w taki sposób, by zmniejszyć koszty, a zwiększyć zysk. Nie może tak być ponieważ, ktoś zawsze za to płaci - a tym razem jest to ziemia i środowisko naturalne.


16) Ochłodzenie klimatu
Najnowsze obserwacje słońca sugerują, iż może ilość energii dostarczanej przez słońcemoże się nna tyle obniżyć, że będzie stanowić to globalny problem.Temperatura już się obniża, mechanizm teg nie jest jednak jasny.Podsumowując
Sami widzicie że do apokalipsa już w zasadzie się zaczęła i jest nieunikniona teraz od nas zależy jak wielkie będą jej konsekwencje.Musimy się jakoś przygotować, i pogodzić się z tymi którzy mogą nam pomóc - a mam tu na myśli Naturę.